Yılbaşı Prag Turu

Yılbaşı Prag Turu

3 GECE 499 EURO

Avrupa’nın tüm güzel şehirleri gibi, Prag da yeşil ile mavinin kucaklaştığı bir coğrafyada, Vlata Nehri kenarında yükselir. Charles Köprüsü boyunca dizilen sokak müzisyenleri, arnavut kaldırımlar üzerinde ilerlerken gözlerinizle çekmekte olduğunuz romantik filmin fon müziğini seslendirir. Omuz omuza vermiş Barok evleri, göz alıcı katedralleri ve ferah meydanlarıyla, yüzüne bakmaya doyamadığınız sevgili gibi masum ve huzur verici olan şehir, gün yerini karanlığa bıraktığında, en güzel ışıklarını giyip, içinizi aydınlatır.

1. Gün

İstanbul >> Prag
29 Ara 2017 Cuma

Prag turu, İstanbul – Prag arası yaklaşık 2.5 saatlik bir uçuşla başlıyor. Kayda değer bir saat farkı yaşanmadığından, uçaktan iner inmez tatiliniz gerçek anlamıyla başlıyor. Önce otelinize yerleşmenizi tavsiye ediyoruz,  havalimanında sizi karşılayacak transfer yetkilisi size otelinize dek eşlik ediyor. (Türkçe rehber eşliğindeki panoramik şehir turunuz, geliş saatinize göre aynı gün veya ertesi gün 2 ile 4 saat arası gerçekleştirilir)  Otel işlemlerini tamamladıktan sonra, vakit kaybetmeden kendinizi Prag sokaklarına atmanızı öneririz. Peki, Prag’da ne yapmalı? İlk gün alışverişi aradan çıkarmanızı ve bu iş için meşhur Parizska Caddesi’ne yönelmenizi tavsiye ederiz. Ünlü Old Town Meydanı’nın hemen yanında yer alan bu cadde, Wenceslas Meydanı ile birlikte şehrin en bilinen alışveriş noktalarından biri sayılıyor. Dünyaca ünlü markaların kreasyonları kadar, antika eşyalar ve müzik aletleri de bulabileceğiniz bu iki nokta, hediyelik eşya alışverişi için de en doğru adres. Alışveriş keyfinizi şehir meydanındaki Astronomik Saat Kulesi gezisi ve kule karşısındaki tarihi kafelerde bir kahve ile tamamlayabilirsiniz.

2. Gün

Prag 
30 Ara 2017 Cumartesi

Turun ikinci günü, Karlovy Vary gezisine çıkmanızı öneriyoruz. Karlovy Vary, kaplıcaları ile ünlü bir bölge ve Avrupa’nın spa merkezi olarak biliniyor. Tüm yılın yorgunluğunu güzel bir masaj ile çıkarmaya ne dersiniz? Kendinizi şımartın! İkinci alternatif ise Terevin turuna çıkmak! Terevin yüzyılların izini taşıyan bir şehir. Toplama kampı olarak da kullanılan bu yer, sizi hem 2. Dünya Savaşı’nın ve hem de 18. yüzyılın tam içine götürüyor. 

3. Gün

Prag
31 Ara 2017 Pazar

Turun üçüncü gününü, Vltava tekne gezisi ile başlatmanızı, Ortaçağ’dan günümüze kadar yaşayan Prag Kalesini ziyaret etmenizi ve 14. yüzyıldan kalan restoranlarda sonlandırmanızı tavsiye ederiz. Akşam yemeği sırasında size eşlik eden ateş gösterileri, şövalyelerin dövüşleri ve dans gösterileri, bu seyahatinizi gerçek anlamıyla unutulmaz kılacak. 

4. Gün

Prag >> İstanbul
01 Oca 2018 Pazartesi

Bu güzel şehirden ayrılma günü. Gezdiklerimiz, gördüklerimiz ve deneyimlediğimiz birçok anı ile evimizde dönme vakti. Sabah otelinizde yapacağınız güzel bir kahvaltı sonrasında otel çıkış işlemlerinizi tamamlayıp eğer uçak saatiniz yakınsa transfer hizmetimiz ile direkt havalimanına geçebilirsiniz. Uçak kalkış saatiniz için daha zaman varsa oteliniz çevresinde yürüme mesafesinde turlar ve bir lezzetli öğle yemeği Prag turunuz için güzel bir final olacaktır.

Fiyatlara dahil olan hizmetler

 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Türkçe Bilen Asistan Eşliğinde Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler

 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)

 

Paylaşın:

Tur Rezervasyonu yapmak için iletişim bilgilerinizi bize gönderin, sizi arayalım...


Adınız

E-mail

Soyadınız

Telefonunuz

Mesajınız