Maxi Ispanya Turu Pegasus Havayollari ile

MAXI İSPANYA TURU PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

Madrid (2) & Cuenca, Murcia (2) & Alicante, Valencia (1) & Tortosa, Barcelona (2)

 7 Gece - 8 Gün

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları PC 1099 sefer sayılı uçuş ile saat 09.45’te Madrid' e hareket. Yerel saat ile 13.35’ta Madrid' e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Madrid şehir turu, görülecek yerler arasında; Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Madrid Gece Turuna katılabilirler.Geceleme otelimizde.

Alternatif Program Madrid Gece Turu 25 Euro

Eğlenceli bir gece turu sizi bekliyor.

2. GÜN

 MADRİD

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turu+ Santa Maria Katedrali turuna katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek .Flamenco turu. Geceleme otelimizde.

Alternatif Program Toledo Turu + Santa Maria Katedrali Turu 50 Euro

M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dâhil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır.

3. GÜN

MADRİD  CUENCA – MURCIA

Sabah kahvaltısı sonrasında Murcia’ya hareket yol üstünde düzenlenecek olan Cuenca turuna katılma imkanı bulacaksınız. Asma evlere ev sahipliği yapan bu sevimli şehir Jucar ve Huecar isimli iki nehrin ortasında kurulmuş olup bir yanı dik yamaçlıdır. Şehir eski ve yeni olmak üzere 2 kısma ayrılıyor. Eski şehir ahşap restore edilmiş evlerden ve nefesinizi kesecek kadar yüksek bir yamaçtan , yeni şehir ise Jucar Vadisi’nin altındaki modern yapılardan oluşmaktadır. Tur sonrası Murcia’ya hareket ve varışımızın ardında panoramik Murcia şehir turu. Turumuz da Segura Nehri kıyısında kurulu Murcia Özerk bölgesinin başkenti olanbu şehri inceleme fırsatı bulacağız, göreceğimiz yerler arasında Santa Maria Murcia Katedrali , Plaza Cardenal Belluga Meydanı, Monteagudo Kalesi, Casino Murcia, Murcia Üniversitesi ve Santo Domingo Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer.Geceleme otelinizde.

4. GÜN

 MURCIA

Sabah kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Granada&Al Hambra Sarayı turuna (Harem hariç müze dahil) katılabilirler. Tur sonrası otelinize transfer . Geceleme otelimizde.

Alternatif Program Granada&Al Hambra Sarayı Turu 75 Euro

Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı, Albaizin semti ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Al Hambra turu ;Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al-Hambra Sarayı ziyaret edilecektir.

5. GÜN

MURCIA  ALICANTE – VALENCIA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra düzenlenecek olan Cartagena turu. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman.

Alternatif Program  Cartagena Turu 35 Euro

Cartagena turumuzda , 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan ve Kartacalılar tarafında kurulan sonra Romalılar tarafından fethedilen ve bir dönem ise Arap yönetiminde bulunan bu eski ve yeni medeniyet şehrinde göreceğimiz yerler arasında, Servantes’in Evi, Cartagena Belediye binası, Romali Anfiteiyatro ve Katedral kalıntıları, Cartagena Tren Garı, Cartagena Katedrali tur sonrası tur bitiminde otele dönüş ve Alicante'ye hareket, yol üzerinde düzenlenecek Alicante şehir turu. Yunan, Romalı, Arap ve Hiristiyan kolonilerinin zengin tarihine sahip, İspanya’nın en eski ve önemli liman şehirlerinden olan Alicante’ ye variş ve panoramik şehir turu. Arkeoloji müzesi, Santa Barbara kalesi, Merkez Pazar, Luceros, Maisonnave görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası Valencia’ya hareket ve Valencia’ya varışımızın ardında panoramik Valencia şehir turu, göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. yüzyılda takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır.

6. GÜN

VALENCIA  TORTOSA – BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Tortosa’ya hareket. Yol üzerinde düzenlenecek olan Tortosa turuna Tortosa; Adını Arap istilası sonucunda almış İspanya' nın Katalunya Özerk Bölgesinde saklı kalmış bir Rönesans kentidir. Ebro nehrinin eski ve yeni şehri ayırdığı, kültür, sanat, gurme ve festivalleriyle ünlü bu şirin İspanya kentinde Sant Juan kalesi, inşası 200 yıl süren Tortosa katedrali ve prenslik bahçeleri yer almaktadır.Tur sonrası Barcelona’ya hareket. Barcelona’ya varışımızın ardından panoramik Barcelona şehir turu. Turumuz da Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Barcelona ve lokal mahalleler gece turu. Tur sonrası otelinize transfer . Geceleme otelimizde.

Alternatif Program Barcelona ve Lokal Mahalleler Gece Turu 35 Euro

Barcelona hakkında turistik çok şey duydunuz ama ünlü yönetmen Inarritu ve Woody Allen'in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu özel turumuzu kaçırmamanızı öneririz. Görülecek yerler arasında Paral-el mahalle, El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır.

7. GÜN

 BARCELONA

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra Girona & Figueras & Dali Müzesi turuna katılma imkanı. Tur sonrası arzu eden misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna  katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Alternatif Program Girona & Figueras & Dali Müzesi turu 65 Euro

Turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir.

Alternatif Program Barcelona İkonları turu 55 Euro

İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü yani Poble Espanyol. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler.

8. GÜN

BARCELONA İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları PC 1092 sefer sayılı uçuş ile saat 13.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Madrid / Barcelona – İstanbul uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

Barcelona , Alicante, Murcia, Cuenca, Valencia, Tortosa, Madrid panoramik şehir turları

Otel vergileri,

Turist şehir vergileri,

Türkçe rehberlik hizmetleri.

TUR TARİHLERİMİZ

  • 03.08.2018 - 10.08.2018
  • 28.09.2018 - 05.10.2018
  • 08.10.2018 - 15.10.2018
  • 17.11.2018 - 24.11.2018

Paylaşın:

Tur Rezervasyonu yapmak için iletişim bilgilerinizi bize gönderin, sizi arayalım...


Adınız

E-mail

Soyadınız

Telefonunuz

Mesajınız