EGE YERLESIMLERI TURU

ŞİRİNCE-SIĞACIK-URLA-İZMİR-AYVALIK-ÇEŞME-ALAÇATI TURU  

KÜLTÜR VE DOĞA GEZİSİ

TARİHLERİMİZ

15-18 Temmuz 2020. 3 Gece 4 Gün. Yarım Pansiyon

20-23 Ağustos 2020. 3 Gece 4 Gün Yarım Pansiyon

24-27 Eylül 2020. 3 Gece 4 Gün Yarım Pansiyon

29 Ekim -01 Kasım 2020. 3 Gece 4 Gün Yarım Pansiyon

 

Farklı bir gezi için yüzümüzü Ege yerleşimlerine çeviriyoruz. Ankara’dan sıklıkla yapılmayan bu destinasyonu biraz değiştirerek sizlerin beğenisine sunuyoruz. Eski adı Kirkince/Çirkince olan eski bir Rum yerleşimi olan Şirince gezisi ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Tabi güzel ve farklı yerler Şirince ile sınırlı değil. Seferihisar’a bağlı Sığacık, Urla’ya bağlı Bademler Köyü de bir o kadar ilginizi çekecektir.

İkinci gün; Çeşme ve Alaçatı önemli gezi alanlarımız olacak, sonrasında İzmir’in önemli kültürel ve tarihi gezi alanları görüp gezebileceğiz. İkinci ve üçüncü günler ise; İzmir’in tarihi ve kültürel alanları, yapıları ve müzeleri gezi duraklarımız arasında yer alacaktır.

Farklı bir içerikte hazırladığımız Ege Yerleşimleri’ni içine aşan bu gezimize katılmaya bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ
14 Temmuz 2020 Salı gecesi saat: 23.00’te Ankara  Kumrular/İzmir  Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.  

1.GÜN(15 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA):  ANKARA-AFYON-UŞAK-ŞİRİNCE-İZMİR

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Uşak-Kula-Salihli-Turgutlu-Kemalpaşa üzerinden yolumuza devam edip  sabahın erken saatlerinde Şirince’ye gidiyoruz. Bir restoranda serpme kahvaltı menüsü ile yapacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'yi görüp gezdikten sonra hareket edip İzmir yönünde yolumuza devam edip Sivrihisar’a bağlı Sığacık Köyü’ne gidiyoruz. Kale ve Kaleiçi evlerinin bulunduğu dar sokakları yürüyerek görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Yöresel lezzetler ile isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra serbest alış veriş molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Sığacık’tan hareket edip Urla’ya bağlı ve ismini bir köyde ilk kez kurulan tiyatro ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesine sahip farklı ve çağdaş bir köy olan Bademler Köyüne gidiyoruz. Köy içinde yapacağımız kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Urla’ya gidiyoruz.  Urla’da yapacağımız panoramik tur sonrası Karantina Adasını göreceğiz. Urla aynı zamanda M.Ö 6.yy’dan kalan ve dünyanın ilk zeytinyağı atölyesininde kurulduğu yer olma özelliğine sahiptir. Serbest zaman ve yapılan etkinlikler sonrası hareket edip İzmir’deki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz.

2.GÜN(16 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE):  İZMİR-AYVALIK-CUNDA ADASI-İZMİR

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket edip Menemen-Aliağa-Dikili üzerinden yolumuza devam ederek toplamda 151 Km yol kat ederek Ayvalık’a gidiyoruz. Cunda/Ali Bey Adasına giderken; Âşıklar Yolu ve ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü olan Cunda’yı anakaraya bağlayan Cunda Köprüsünü görüyoruz. Cunda Adası’nda aracımızdan inerek  tarih kokan, güzel sokaklarda yürüyerek ilk olarak Thaksiyarhis Kilise/Müzesi’ne gidiyoruz. Koç Grubu/Ailesi tarafından restore edilerek müzeye çevrilen bu yapıyı görüp gezdikten sonra sokaklardan yürüyerek Âşıklar Tepesine çıkıyoruz. Yine Koç Ailesi tarafından restore edilen Tarihi Şapel/Küçük Kilise ve Yel Değirmeninin olduğu yere çıkıp buradan tüm Moshinos Adalarını görme olanağı buluyoruz. Muhteşem manzarayı doyasıya seyredip fotoğraf çektikten sonra sahile inip isteğe bağlı olarak öğle yemeği molası veriyoruz. Ege’ye özgü mezeler ve balıkların tadına bakmanızı öneriyoruz. Yemek sonrası kahvelerimizi Taş Kahve’ye giderek afiyetle içiyoruz. Serbest gezi ve alış veriş molası sonrası hareket edip Ayvalık’a gidip gezimize taş döşeli yolları, birbirinden güzel taş evleri ve kilise kalıntıları ile Ayvalık Sokaklarını gezerek başlıyoruz. Macaron Mahallesinden başlayıp Ayvalık’ın Neo Klasik dönem mimarisine ve sarımsak taşının bu mimari ile uyumuna doyamayacaksınız. Durup durup fotoğraf çekmek isteyeceksiniz, bizden söylemesi. Ayazma Kilisesi, Şeytan’ın Kahvesi, Çınarlı Camii ve Saatli Camii gezileri sonrası yönümüzü sokaklarda birbirinden güzel antikacılar, sanat atölyelerine çeviriyoruz.. Arabacılar

 

 

Meydanı’ndan aşağı doğru inerek İmren Pastanesi’nde meşhur Lor Tatlısının tadına bakma olanağı buluyoruz. Kurabiyeler ve diğer lezzetleri de unutmamanızı öneriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası aracımıza binerek, Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Hekatos-Apollon Adaları ve Midilli/Lesbos Adası manzarasına karşı kahvelerimizi yudumladıktan sonra Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı yer olduğuna inanılan Ayakizi’ni görüp fotoğraf çektikten sonra İzmir için hareket ediyoruz. Dikili-Aliağa-Menemen üzerinden yolumuza devam edip İzmir’e/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz

3.GÜN(17 TEMMUZ 2020 CUMA):  İZMİR-MENEMEN-ESKİFOÇA-İZMİR-ÇEŞME

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket edip İzmir-Menemen üzerinden yolumuza devam ederek Eski Foça’ya gidiyoruz. Akdeniz fokları ve siren kayalıkları ile ünlü beldemizde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası gün boyu sürecek olan  öğle yemekli tekne turuna katılıyoruz.  Foça’nın birbirinden güzel koylarını görüp gün boyu  Ege Koylarında denize girip tatilde ve

Ege’de olmanın keyfini çıkarıyoruz. Tekne turu sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Çeşme’deki otelimize gidiyoruz. Serbest zaman ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Çeşme’de geçiriyoruz.

4.GÜN(18 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ):   ÇEŞME-ALAÇATI-İZMİR-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek Çeşme'ye gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Çeşme Kalesi ve 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray'ı görüp gezdikten sonra Marina’da serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Dalyan’a gidip sonrası Hasanpaşa Heykeli’ni görüp fotoğraf çektikten sonra serbest zaman veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip  kısa süreli yolculuk sonrası Alaçatı'ya gidiyoruz.  Ege’ye özgü Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin bir arada olduğu sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu dar sokaklarda gezinti yaparak isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz.  Serbest öğle yemeği sonrası hareket edip İzmir-Turgutlu-Salihli-Uşak-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası toplamda 691 Km yol kat ederek gece saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka BONN AIR Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

14 Temmuz 2020 Salı gecesi Ankara İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminden saat: 23.00

 

ÜCRET:  1.350.00 TL / Triple/Double oda kişi başı peşin, 1.450.00 TL 5 taksitle.

 

DİĞER ÜCRETLER: Tek kişi konaklamalı tur bedeli: 1.650.00 TL, aynı odada 3. Kişi indirimi ile tur bedeli: 1.295.00 TL, 0-2 yaş çocuk : ücretsiz,   3- 6 yaş çocuk: 295,00 TL   7-12 yaş çocuk: 1.095,00 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 

- Özel araçla ulaşım, yerel araç ve yayla transferleri,

- Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları,

- 3 gece yarım pansiyon, otelde konaklama, 

- Öğle yemekli tekne turu.

- 4 Kahvaltı,

- 3 Akşam Yemeği,

– Tüm çevre gezileri,

-- TURSAB Seyahat Sigortası,

– BONN AIR Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

– Rehberlik Hizmetleri. 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

– Kişisel harcamalar 

-- Tekne turu dışında kalan tüm öğle yemekleri,

– Alkollü içecekler

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

-- Son gün akşam yemeği.

 

YANINIZA ALIN 

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, terlik, mayo, havlu, yedek ayakkabı, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar ve malzemeler.

 

 

ETKİNLİK NOTLARI;

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

HATIRLATMA:

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş   yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

 

SİZİ NEREDEN ALALIM

  İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat           : 23.00

  Milli Kütüphane Önü                                         : 23.05

  Armada Önü                                                      : 23.10

  Cepa/Kentpark arası                                          : 23.15

  Bilkent Köprü Altı                                                : 23.20

  Hacettepe/Beytepe Köprü Altı                             : 23.25

  Ümitköy Köprü Altı                                              : 23.30

  Gordion Yan Yol                                                  : 23.35

  Korukent Otobüs Durağı                                     : 23.40

  Yaşamkent/BP Önü                                             : 23.45

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşın:

Tur Rezervasyonu yapmak için iletişim bilgilerinizi bize gönderin, sizi arayalım...


Adınız

E-mail

Soyadınız

Telefonunuz

Mesajınız