GAZIANTEP SANLIURFA MARDIN TURU

 

GAZİANTEP – ŞANLIURFA – MARDİN TURU

1. GÜN

23:30 da Kumrular Sokak

23:40 ARMADA AVM

00:10 TAURUS AVM den Gaziantepe hareket ediyoruz.

2. GÜN

Sabah Saat 07:00 de Gaziantepe varıyoruz ve Adıbelli Restaurantımızda kahvaltımızı alıyoruz. 08:30 da Gaziantep Bakırcılar Gümüşçüler Yemeniciler Tarihi Çarşılarını ve Zincirli Bedesteni gezdikten sonra İmam Çağdaş ta bir tatlı molası veriyoruz. Saat 10:00 sularında Halfeti ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculugumuzun ardından Halfetiye varıyoruz. Halfeti de Ekstra Ögle yemegimizi alıyoruz. Meşhur kebapları taddıktan sonra Halfeti de yaklaşık 1.5 saat sürecek olan Tekne Turumuz ile Fırat Nehrinde Rum Kale ve Savaşan Köyünü geziyoruz. Teknemizden indikten sonra aracımız ile Şanlıurfa ya hareket ediyoruz. Saat 16:00 sularında Şanlıurfa ya varıyoruz ve direkt olarak Otelimize yerleşiyoruz. Odalara yerleştikten sonra Balıklıgöle ufak bir yürüyüş yapıyoruz. Balıklıgöl ve Aynzeliha gölünde ki serbest zamanımızdan sonra Gümrük Han da alışveriş yapıyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Ekstra olarak Şanlıurfanın Meşhur Sıra Gecesine katılıyoruz. (Ekstra) Geceleme otelimizde….  

3. GÜN

Sabah saat 08.00 de otelimizde kahvaltımızı alıyoruz ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzemize geçiyoruz. Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesini gezdikten sonra Şanlıurfa da Öğle yemeğimizi alıyoruz. Ciğer kebap, haşhaş kebap, kuşbaşı kebab ları tadıyoruz. Yemekten sonra Göbeklitepe ye geçiyoruz. Göbeklitepe gezimizden sonra direkt olarak Harran`a geçiyoruz. Harran da Harran Üniversitesi, Harran Kubbeli evlerine konuk oluyoruz. Çay kahve molamızdan sonra akşamüzeri direkt olarak Mardin`e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Mardin deki otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde…

4. GÜN

Sabah saat 08:00 de Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Mardin gezimiz başlıyor. Deyrul Zaferan Manastırı Gezimize başlıyoruz.      Güneş Tapınağı üzerine kurulan 3 ayrı yapının oluşturduğu dörtlü yapı topluluğundan oluşan Süryanilerin Mardin'deki en büyük e kutsal manastırnı geziyoruz. Kasımiye Medresesini gezip Mezopotamya Ovasında fotoğraflarımızı çekiyoruz ve Mardin Şehir Merkezine hareket ediyoruz.  Türk İslam Mimarisinin şekillendiği Artuklu Medeniyetinin izlerini bulacağımız en    büyük Artuklu Şehrinde gezi yapıyoruz                Zinciriye Medresesi  Ulu Cami, Şahtananlar Konağı nı geziyoruz ve Öğle yemegi için serbest zaman veriyoruz. Yemekten sonra Şanlıurfa ya doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizi Şanlıurfa ya bıraktıktan sonra Ankara ya doğru yola çıkıyoruz ve Gece saatlerinde Ankara ya varıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

** LUX OTOBÜSÜMÜZ İLE ULAŞIM

** 1. GÜN GAZİANTEP te Yöresel Kahvaltı. (60 çeşit)

** ŞANLIURFA VE MARDİN de 4* Otelde Konaklama Yarım Pansiyon

** Halfeti de 1.5 saatlik Tekne Turu

** Profesyonel Rehberlik Hizmeti

** Zorunlu Seyahat Sigortası

** Programda belirtilen tüm çevre gezileri

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

** Ögle Yemekleri

** Sıra Gecesi Yemeksiz. İndirimli alınacaktır Grup için

** Müze ve Ören Yeri Girişleri.. Misafirlerin Müzekart alması avantajdır

** Kişisel harcamalar

 

 

Paylaşın:

Tur Rezervasyonu yapmak için iletişim bilgilerinizi bize gönderin, sizi arayalım...


Adınız

E-mail

Soyadınız

Telefonunuz

Mesajınız